فهرست بستن

45 میلیون انسان آمریکایی زیر خط فقر

فقر همیشه بعد از بحران‌های اقتصادی با بیکاری و نداشتن درآمد افراد، در جامعه موج می‌زند و هم‌چنان به‌طور سرسختانه‌ای در آمریکا ادامه دارد. 1393/06/25

علی‌رغم گذشت 5 سال از بازیابی اقتصادی[1] (منظور برنامه‌های اصلاح اقتصادی دولت آمریکا بعد از بحران سال 2007 است/مرکز پایش.)، فقر هم‌چنان به‌طور سرسختانه‌ای در آمریکا ادامه دارد. مبتنی بر آمارها، 45 میلیون نفر انسان آمریکایی زیر خط فقر هستند که 14.5 درصد کل جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهد. این عدد از میزان سال 2012 که 15 درصد بود کاهش پیدا کرده اما نسبت به سال 2006 یعنی قبل از رکود اقتصادی که سطح فقر در آمریکا 12.3 درصد بود افزایش زیادی داشته است.

فقر همیشه بعد از بحران‌های اقتصادی با بیکاری و نداشتن درآمد افراد، در جامعه موج می‌زند .رشد فراگیر فقر بعد از بحران اخیر از زمانی‌‌که بازیابی اقتصادی شروع شده، عقب‌نشینی خوبی داشته است.

یک دلیل این روند شوم به تصمیم‌سازان آمریکایی بازمی‌گردد که نیازهای بخش فقیر جامعه را نفی می‌کنند. برای مثال در آخرین برنامه‌ی بهبود اقتصادی، نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره میلیون‌ها دلار از یارانه‌ی دولت را برای مواد غذایی کاهش دادند و مزایای بیکاری گسترش‌یافته[2] را لغو کردند که می‌توانست به میلیون‌ها نفر از بیکاران کمک کند.

Huffington post

 16 سپتامبر 2014

25 شهریور 1393

اصل این مطلب را می‌توانید از این‌جا پی بگیرید.


[1]. Economic Recovery

[2]. Extended Unemployment Benefits


مطالب مرتبط :