فهرست بستن

تأثیر بحران مالی بر کودکان

هر چه‌قدر این کودکان مدت طولانی‌تری را در فقر به سر می‌برند به همان اندازه نجات آن‌ها از چنین وضعیتی دشوارتر می‌شود. این خطر به اندازه‌ای بزرگ است که در اروپا یک نسل شکست خورده‌ی دومی در حال شکل‌گیری است. 1393/08/06

مطلب زیر بخشی از گزارشی یونیسف -صندوق کودکان سازمان ملل متحد- درباره‌ی وضعیت فقرِ کودکان در کشورهای ثروتمند است. متن این گزارش را می‌توانید از این‌جا دریافت کنید.

حدود 7.5 میلیون نفر از شهروندانِ 15 تا 24 ساله‌ی اروپایی مشغول به کار یا تحصیل نیستند. رکود اقتصادی نوجوانان و جوانان بین 15 تا 24 سال را تحت تاثیر قرار داده و شمار جوانان بیکار و بدون تحصیلات در بسیاری از کشورهای اروپایی شدیداً در حال افزایش است. در خارج از اروپا نیز به‌خصوص در ایالات‌متحده‌ی آمریکا و استرالیا چشم‌انداز و امید به آینده برای نسل جوان به شدت در شرایط بدی قرار دارد.

فقر کودکان در ایرلند، کرواسی، یونان و لتونی به بیش از 50 درصد افزایش داشته است و از سال 2008 در کشورهای استونی، یونان و ایتالیا شمار خانواده‌های دارای فرزند که حداقل هر دو روز نمی‌توانند از گوشت، مرغ یا ماهی استفاده کنند دو برابر شده است.یونیسف

در اسپانیا، لتونی و یونان حدود 36 درصد و در ایتالیا 30 درصد کودکان آن‌ها فقیر هستند. هر چه‌قدر این کودکان مدت طولانی‌تری را در فقر به سر می‌برند به همان اندازه نجات آن‌ها از چنین وضعیتی دشوارتر می‌شود. این خطر به اندازه‌ای بزرگ است که در اروپا یک نسل شکست خورده‌ی دومی در حال شکل‌گیری است.

در این گزارش از حدود 11.5 میلیون کودکی که به عنوان فقیر ارزیابی شده است، حدود 9.5 میلیون نفر از آن‌ها در اروپا زندگی می‌کنند.

28 October 2014

6 آبان 1393

اصل این مطلب را می‌توانید از این‌جا پی بگیرید.


مطالب مرتبط :