فهرست بستن

فقر در اسرائیل

آمارها و گزارش‌های منتشرشده از سوی محافل رژیم صهیونیستی بیانگر آن است که این رژیم در بدترین وضعیت سیاسی و اقتصادی از زمان تأسیسش تاکنون به سر می‌برد. بخش‌های مختلف اقتصادی رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر عملاً در آستانه‌ی ورشکستگی و اخراج شمار زیادی از کارکنان خود قرار گرفته اند…1393/09/26

تشدید تضادهای اجتماعی و گستردگی فقر و موج اعتراض‌ها درون رژیم صهیونیستی در مقطع کنونی زنگ‌های خطر را برای این رژیم به صدا در آورده و این واقعیتی است که محافل این رژیم نیز به آن اذعان داشته‌اند. در این زمینه موسسه بیمه ملی اسرائیل  National Insurance Institute of Israel در گزارشی اعلام کرد در اسرائیل حدود 2.350.000 نفر زیر خط فقر به سر می‌برند که حدود 750.000 نفر از آنها کودک هستند.

بر اساس این گزارش، بیش از 21% از مجموع جمعیت 8.000.250 نفری اسرائیل فقیر هستند و اسرائیل در لیست اعضای سازمان همکاری و توسعه OECD از نظر فقر در جایگاه سوم پس از مکزیک و ترکیه قرار دارد. -گفتنی است که سازمان همکاری و توسعه، سازمانی بین‌المللی در خصوص مسائل اقتصادی است که اعضای آن متعهد به اصول اقتصاد آزاد می‌باشند؛ این سازمان در سال ۱۹۴۸ تحت عنوان «سازمان همکاری اقتصادی اروپا» تاسیس شد و در سال‌های بعد اعضای غیراروپایی نیز به آن پیوستند و در سال ۱۹۶۱ در اجلاسی با تصویب آیین‌نامه جدید در زمینه توسعه و اقتصاد نام آن به سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه تغییر یافت و رژیم صهیونیستی حدود چهار سال پیش به این سازمان پیوست.-فقر در اسرائیل

آمارها و گزارش‌های منتشرشده از سوی محافل رژیم صهیونیستی بیانگر آن است که این رژیم در بدترین وضعیت سیاسی و اقتصادی از زمان تأسیسش تاکنون به سر می‌برد. بخش‌های مختلف اقتصادی رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر عملاً در آستانه‌ی ورشکستگی و اخراج شمار زیادی از کارکنان خود قرار گرفته اند. تشدید نارضایتی های شهروندان رژیم صهیونیستی بیانگر آن است که بودجه ریاضتی مطرح شده در این رژیم در سال‌های اخیر عاملی جهت تشدید بحران اقتصادی و اعتراضات فزاینده شهروندان اسرائیل بوده است.

وخامت اوضاع اقتصادی رژیم صهیونیستی نتیجه سوء مدیریت و فساد مقامات این رژیم و اختصاص بخش عمده بودجه رژیم توسعه طلب صهیونیستی به سیاست‌های سلطه‌جویانه و جنگ‌افروزانه‌ی این رژیم است.

رژیم صهیونیستی در حالی با بحران اقتصادی مواجه است که سالانه میلیاردها دلار کمک بلاعوض اقتصادی و نظامی از آمریکا و اروپا دریافت می کند و این رژیم به دلیل برخورداری از حمایت‌های همه‌جانبه غرب از بودجه مالی بالایی برخوردار است.

خبرگزاری صداوسیما

26 آذر 1393


مطالب مرتبط :