فهرست بستن

فقر آمریکایی!

«پل رایان[1]» عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و عضو ارشد یکی از کمیته‌های این مجلس اعلام کرد: براساس آمارهای رسمی موجود نرخ فقر در آمریکا کاهش نیافته است و این مسئله نشان می‌دهد، کاخ سفید در زمینه‌ی مقابله با فقر در این کشور شکست خورده است؛ براساس آخرین محاسبات صورت‌گرفته متوسط درآمد شهروندان آمریکایی نسبت به سال گذشته نه تنها افزایش نیافته است که با 1.5 درصد کاهش مواجه شده است؛ بر همین اساس متوسط درآمد خانوارهای آمریکایی در سال 2014، معادل 53 هزار و 657 دلار ارزیابی شده است که این رقم در مقایسه با متوسط درآمد خانوارهای آمریکایی در سال 2010، یک سال پیش از وقوع بحران‌های شدید اقتصادی در آمریکا، 6.5 درصد کم‌تر بوده است.

فقر - بی‌خانگی
NEW YORK, NY (Photo by Spencer Platt/Getty Images)

از سوی دیگرحدود 15 درصد از شهروندان آمریکایی زیر خط فقر زندگی می­کنند و تعداد فقرای آمریکایی معادل 46.7 میلیون نفر برآورد شده‌اند. طی سال‌های گذشته کاخ سفید سیاست‌هایی را در راستای مقابله با گسترش فقر در این کشور اجرایی کرده است، اما با توجه به اینکه تعداد فقرای آمریکایی و همچنین نرخ فقر در این کشور کاهش نداشته است می‌توان گفت: به‌طور کلی این سیاست‌ها هیچ تأثیری بر افزایش رفاه در این کشور ایجاد نکرده است. نرخ فقر در آمریکا از سال 2013 تاکنون ثابت مانده است و کاهش نیافته است.

«پل رایان» طی سخنانی اعلام کرد: این آمارهای ناامیدکننده پس از 5 سال بهبود اقتصادی و خروج از بحران مؤید این نکته است که آمریکا باید سیاست‌های جدیدی را در راستای بهبود شرایط اقتصادی اتخاذ کند؛ دفتر آمار آمریکا در شرایطی در این گزارش ازکاهش نرخ بیکاری در این کشور سخن به میان آورده است که در حال حاضر 6.5 میلیون آمریکایی به‌دلیل عدم توانایی در یافتن مشاغل تمام‌وقت در مشاغل پاره‌وقت مشغول به کار هستند. از سوی دیگر بنا بر گزارش دفتر آمار آمریکا درحال حاضر 33 میلیون نفر از شهروندان این کشور بیمه سلامت ندارند و این درحالی است که بنا به لایحه درمانی موسوم به اوباماکر[2]، شهروندان آمریکایی در صورت نداشتن بیمه سلامت با جریمه از سوی دولت این کشور مواجه می‌شوند.

27 شهریور 1394

خبرگزاری فارس


 

[1] . Paul Ryan

[2] . Obamacare


مطالب مرتبط :