فهرست بستن

دیترویت بزرگترین شهر ورشکسته‌ی آمریکا

با توجه به آمارهای جمعیتی، یکی از دلایل وقوع ورشکستگی دیترویت را می‌توان در خروج توده‌ی مردم در یک بازه‌ی زمانی کوتاه -یک سال- نتیجه گرفت…

شهر دیترویت Detroit در ایالت میشیگان Michigan از 18 جولای 2013 -27 تیر 1392- ورشکستگی خود را پذیرفت؛ این ورشکستگی ناشی از بدهی عظیمی بود که برای یک شهر در تاریخ آمریکا سابقه نداشت؛ رقمی بین 18 تا 20 میلیارد دلار. دیترویت بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهری است که تاکنون در آمریکا دچار این فروپاشی شده؛ چراکه شهرهای دیگری چون استاکتن Stockton در کالیفرنیا -سال 2013-، جفرسون Jefferson  در آلاباما -سال 2011- و… نیز دچار این شکست‌ها شده‌اند در حالی که جمعیت زیادی در آن‌ها ساکن نبودند؛ اما جمعیت دیترویت در سال 2009 حدود 911.000 نفر بوده است. (مقایسه جمعیتی بین این سه شهر را می‌توانید در این‌جا ببینید.)

001-population-debt-statistics-detroit

با توجه به آمارهای جمعیتی، یکی از دلایل وقوع ورشکستگی دیترویت را می‌توان در خروج توده‌ی مردم در یک بازه‌ی زمانی کوتاه -یک سال- نتیجه گرفت؛ جمعیتی که در سال 2010 به حدود 711.00 نفر رسیده -این یعنی حدود 200 هزار نفر کوچ جمعیتی در یک سال- و تا سال 2013 -یعنی زمان اعلام ورشکستگی- این جمعیت به 688.000 نفر کاهش پیدا کرده است.

درنهایت، نتیجه‌ی این اتفاقات برای دیترویت به وجود آمدن تعداد بسیار زیادی از خانه‌های متروکه، محله‌های خالی از سکنه و خیابان‌های خلوت بوده است. در ادامه تصاویری از آخرین وضعیت این شهر و زندگی مردم قرار می‌گیرد؛ بخش عمده‌ای از تصاویر زیر از وب‌سایت دویچه وِله Deutsche Welle -رسانه‌ی برون‌مرزی آلمان- به دست آمده است.

فروپاشی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتورشکستگی دیترویتعلاوه بر موضوع کوچ جمعیت، مؤلفه‌های دیگر تأثیرگذار بر ورشکستگی و فروپاشی دیترویت و شهرهای دیگر ایالات متحده آمریکا نیز در مرکز پایش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


مطالب مرتبط :