فهرست بستن

رئیس فدرال‌رزرو: نشانه‌ی محکمی از رشد و رونق اقتصادی در آمریکا دیده نمی‌شود.

بعد از اعلام جانت یلن مبنی بر این‌که: «هنوز اعضای فدرال‌رزرو نشانه‌های محکمی برای رشد اقتصادی، اشتغال و افزایش تورم که بتواند رونق اقتصادی را به دنبال داشته باشد نمی‌بینند»، تصمیم گرفت تا هم‌چنان نرخ بهره را در این کشور افزایش ندهد. 1393/08/30

فدرال‌رزرو  Federal Reserve آمریکا در آخرین گزارش ماهانه خود باز هم تصمیم گرفت تا نرخ بهره را در این کشور افزایش ندهد. فدرال‌رزرو معتقد است که تورم در این کشور پایین و رشد اقتصادی و اشتغال که در گذشته پیش‌بینی می‌شد رشد داشته باشد، هم‌چنان ثابت است.

براساس این گزارش،  فدرال‌رزرو در ماه گذشته -اکتبر 2014/مهر و آبان 1393- به دنبال نشانه‌هایی از وجود رشد اقتصادی و اشتغال در آمریکا بعد از 6 ماه، خرید اوراق قرضه را متوقف کرد؛ این اقدام توسط جانِت یلِن Janet Louise Yellen رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا صورت گرفت -این فرد اولین زن به‌عنوان رئیس فدرال‌رزورو می‌باشد که از 1Februrary 2014 برابر 12 بهمن 1393 توسط باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در این سِمت منصوب گردید تا جای‌گزین بن برنانکی Ben Shalom Bernanke رئیس پیشین بانک مرکزی آمریکا شود/مرکز پایش.-رئیس فدرال رزرو

پیش از این بسیاری از سرمایه‌گذاران پیش‌بینی افزایش نرخ بهره را داشتند و به همین دلیل قیمت طلا و نفت هم کاهش پیدا کرد، اما بعد از اعلام جانت یلن مبنی بر این‌که: «هنوز اعضای فدرال‌رزرو نشانه‌های محکمی برای رشد اقتصادی، اشتغال و افزایش تورم که بتواند رونق اقتصادی را به دنبال داشته باشد نمی‌بینند»، تصمیم گرفت تا هم‌چنان نرخ بهره را در این کشور افزایش ندهد. در نتیجه بعد از آن قیمت طلا 9 دلار و قیمت نفت چندین سنت افزایش پیدا کرد.

براساس این گزارش هنوز سرمایه‌گذاران نتوانسته‌اند به این تصمیم برسند که آیا فدرال‌رزرو نرخ بهره را به صورت طولانی‌مدت افزایش می‌دهد یا نه؟ بیانیه ماه گذشته نشست فدرال‌رزرو این اطمینان را به تصمیم‌گیران داده بود که اقتصاد آمریکا مسیر رشد و تعالی را خواهد پیمود که چنین نشد.

خبرگزاری فارس

30 آبان 1393


مطالب مرتبط :