فهرست بستن

بدهی‌شمار جهان در وب‌سایت اکونومیست

بدهی‌شمار جهان در وب‌سایت اکونومیست Economist در بخش ویژه‌ای راه‌اندازی شده و به‌صورت لحظه‌ای بدهی جهانی را محاسبه می‌کند. این بخش، بدهی جهان را به تفکیک تمام کشورها از سال 2003 تا 2014 محاسبه کرده و نمایش می‌هد، همچنین قابلیت پیش‌بینی بدهی سال 2015 را نیز دارد.

وب‌سایت انگلیسی‌زبان اکونومیست Economist که به صورت تخصصی به نشر اخبار و تحلیل وقایع سیاسی، فرهنگی، علمی، اجتماعی و علی‌الخصوص مسائل اقتصادی جهان می‌پردازد با راه‌اندازی بخش ویژه‌ی بدهی‌شمار جهان در پایگاه خود به‌صورت لحظه‌ای میزان بدهی جهانی را نشان می‌دهد. این صفحه قابلیت این را دارد که بدهی کشورها را به تفکیک از هم نشان دهد و از سال 2003 میلادی بدهی نهایی جهان و هریک از کشورها را مشخص می‌کند. از ویژگی‌های دیگر آن پیش‌بینی و تخمین این بدهی برای سال آینده یعنی 2015 میلادی است.

03-global-debt-clock-economist-big

«رقم بدهی جهان تا تاریخ 23 آگوست 2014 -1 شهریور 1393»

این حجم از بدهی که رقمی بسیار کلان‌تر از میزان رشد اقتصادی و تولید تمام کشورهای جهان است، نشان از شکست نظریات اقتصاد و بازار آزاد Free Market می‌باشد که در طول یک قرن گذشته در قالب اقتصاد نئوکلاسیک تئوریزه شده و آزادی اقتصادی را مبنای عمل خود قرار داده است؛ نظریاتی که به Liberal Economy یا اقتصاد لیبرالی معروفند.

این وب‌سایت را می‌توانید از این‌جا پی بگیرید.


مطالب مرتبط :