فهرست بستن

اَبَرشرکت‌ها میزان بسیار زیادی از قدرت تأمین مواد غذایی ما را در اختیار دارند.

بیش از 313 میلیون نفر در ایالات متحده زندگی می‌کنند و تأمین تغذیه و خوراک تمام مردم، منحصراً در دست چند ده شرکت یک‌پارچه است… مردم آمریکا هر سال میلیاردها پوند مواد غذایی بسیار ناسالم که با مواد شیمیایی و افزودنی تولید شده است را مصرف می‌کنند و در نتیجه جامعه بیمار و بیمارتر می‌شود. اما این شرکت‌های بزرگ سودهای زیادی به دست می‌آورند… 1393/04/23

از کشت‌زارها تا روستاها، اَبَرشرکت‌های[1] عظیم میزان قابل توجهی از قدرت را برای تأمین مواد غذایی مردم آمریکا دارند. هم‌اکنون، بیش از 313 میلیون نفر در ایالات متحده زندگی می‌کنند و تأمین تغذیه و خوراک تمام مردم، منحصراً در دست چند ده شرکت یکپارچه است.

big business

«این شرکت‌های عظیم در کسب‌وکارشان به منافع مردم آمریکا توجهی ندارند. هدف این شرکت‌ها به حداکثر رساندن ثروت سهامدارانشان است»

اگر مردم کیفیت غذاهای تولید شده را دوست ندارند و یا عقیده ندارند که به اندازه کافی سالم است، خیلی سخت نیست تا مشخص شود که چه کسی مقصر است. این شرکت‌های عظیم در کسب‌وکارشان به منافع مردم آمریکا توجهی ندارند. به عبارت دیگر، هدف این شرکت‌ها به حداکثر رساندن ثروت سهامدارانشان است[2]. بنابراین مردم آمریکا هر سال میلیاردها پوند مواد غذایی بسیار ناسالم که با مواد شیمیایی و افزودنی تولید شده است را مصرف می‌کنند و در نتیجه جامعه  بیمار و بیمارتر می‌شود. اما این شرکت‌های بزرگ سودهای زیادی به دست می‌آورند، در صورتی‌که اصلاً نظارتی در کارشان نیست.  

اگر واقعاً یک سیستم سرمایه‌داری در کشور وجود دارد، ما (آمریکا) باید از رقابت بالایی[3] در صنعت مواد غذایی برخوردار باشیم. اما در عوض، صنعت غذایی ایالات متحده هر ساله به طور فزاینده‌ای متمرکز شده است…

Michael Snyder

14 July 2014

23 تیر 1393

اصل این مطلب را می‌توانید از این‌جا پی بگیرید.


[1]. corporations

[2]. این جمله اساس تعریف دانش مدیریت مالی Financial Management است/مرکز پایش.

[3]. high level of competition


مطالب مرتبط :