فهرست بستن

اخراج 50000 نفر از بزرگترین بانک اروپا

بانک اچ اس بی سی که بزرگترین شبکه اروپا و سومین بانک بزرگ جهان است،‌ از تعطیلی هفت شعبه و تعدیل 50 هزار نفر از کارکنان خود خبر داد.

بانک «اچ اس بی سی»، بزرگترین بانک انگلیس و اروپا و سومین بانک بزرگ جهان است که قصد دارد با هدف کاهش هزینه‌ها، ده‌ها هزار نفر از شمار نیروهای خود را تعدیل کند.

این بنگاه مالی و بانکداری بریتانیا که بزرگترین شبکه اروپا و سومین بانک بزرگ جهان است،‌ قرار است هفت شعبه‌اش را نیز تعطیل کند و از تعدیل نیرو و بازخرید 25 هزار نفر از کارکنان خود خبر داد.

بنا بر اعلام این بانک، 50.000 فرصت شغلی این بانک در سراسر جهان حذف خواهد شد، که 8.000 نفر آن‌ها از شعب داخل بریتانیا هستند. شمار این بازخرید‌ها در 9 June برابر با 19 خرداد 1394، 25 هزار نفر اعلام شده بود، اما ساعتی بعد اعلام شد که با افزودن شمار افرادی که از شعب ترکیه و برزیل بازخرید می‌شوند، این رقم به دو برابر افزایش می‌یابد.بانک اچ اس بی سی

«استوارت گالیور» مدیر اجرایی اچ‌اس‌بی‌سی که از سال 2011 و پس از انتصاب به این سمت سیاست‌های کاهش هزینه را در دستور کار قرار داده، اعلام کرده است که این اقدام با هدف کاهش هزینه‌ها و در نتیجه افزایش سود عایدی سهام‌داران بانک انجام می‌شود. گالیور پیش از این نیز در همین راستا تعداد کارکنان این مجموعه را از 296 هزار به 257 هزار نفر کاهش داده بود. وی امروز از تصمیم بانک برای آغاز موج تازه‌ای از کاهش هزینه‌ها و هم‌چنین تغییر تمرکز بانک به سوی بازارهای آسیایی خبر داد.

تغییر احتمالی محل ساختمان مرکزی بانک هم از دیگر برنامه‌هایی است که انتظار می‌رود به زودی در دستور کار قرار گیرد. ساختمان مرکزی این بانک از سال 1992 تاکنون در انگلیس است. پیش از این و در ماه آوریل این بانک از طرح خود برای انتقال دفتر مرکزی بانک از لندن به هنگ‌کنگ خبر داده بود. تصویب قوانین سختگیرانه بانکی و مالیاتی در بریتانیا موجب شده این بانک از زیر بار این مقررات شانه خالی کند.

اچ‌اس‌بی‌سی که به خاطر درگیری در پرونده‌های رسوایی مالی زیادی جریمه‌های سنگینی پرداخته است سعی دارد با اجرای برنامه کاهش نیرو و تعطیلی برخی شعب در هزینه های خود صرفه‌جویی کند.

خبرگزاری فارس

9 June 2015

19 خرداد 1394


مطالب مرتبط :